Futurama online česky ke shlednuti zdarma

 

 

 

Futurama online

Futurama FILMy

Tapety na plochu

O seriálu

Epizody

Hry Futurama

Futurama knihy

Rodokmen Frye

 

Obrázky na mobil

O seríálu Futurama dabing postavy atd

Kdo dabuje postavy – dabing: Philip J. Fry (Jan Dolanský), Amy Wong (Jitka Moučková), Bender (Martin Stránský), Turanga Leela (Andrea Elsnerová), Professor Hubert J. Farnsworth (Dalimil Klapka), Hermes Conrad (Tomáš Juřička) a další.


O seriálu:


Futurama online česky ke shlednutí zdarma Kultovní televizní seriál (od tvůrců neméně legendárních Simpsonových), který se odehrává ve vzdáleném 31. století. Jistý Philip J. Fry, kdysi poslíček v pizzerii, se po tisíciletém zmrazení probudí v úplně jiném světě. Naštěstí se jej ujme prof. Hubert J. Farnsworth, jeho vzdálený prasynovec, a zaměstná ho ve své intergalaktické doručovatelské firmě Planet Express. Zde se náš hrdina setkává s dalšími postavami všemožného původu a prožívá při dodávání zásilek výjimečná dobrodružství nejen v Novém New Yorku, ale pochopitelně také v přilehlém vesmíru.
 

Seriál byl x-krát nominován a oceněn. Mezi jeho trofejemi nechybí ani EMMY nebo nejvyšší ocenění za animovanou tvorbu Annie.


Seriál umožnil tvůrcům pohrát si více s fantazií, a především využít stále nevyčerpanou studnici humoru, z níž brali inspiraci už v seriálu Simpsonovi. Fry je například zaskočen existencí smrtibudek, u kterých bývá obzvláště v době Vánoc neskutečně dlouhá fronta. Dialogy Futuramy jsou ještě nabitější vtipem než v Simpsonových a dle mínění mnohých fandů seriálu si dokonce následovník žluté rodinky ze Springfieldu vede lépe. To hlavní ale mají společné – nápadité příběhy, originální postavy a především satirický humor, který se trefuje do záležitostí současného světa.

Postavy:

poslíček Fráj
hlavní postava Philip J. Fry


Ústřední postavou seriálu je věčný smolař a zmatkář Fry, který původně pracoval jako poslíček v pizzerii. Byl zmrazen a po 1000 letech se probudil ve 31. století. Naštěstí v této nové realitě objevil svého jediného žijícího příbuzného H. J. Farnswortha, který ho hned zaměstnal jako intergalaktického poslíčka ve firmě Planet Express. I když se Fry příliš neobtěžuje disciplínou a pořádkem a svou lehkomyslností ohrožuje okolí, nakonec je to on, kdo se stane klíčovou postavou, na níž bude záviset osud celého vesmíru.

ochlasta Bender
Bender Bending Rodriguez – Bender
druhá nejlepší postava


Bender je robot, který byl sestaven okolo roku 2996 v Mexiku k ohýbání traverz. Je velmi obhroublý rád dává najevo svou zášť k lidem a hodně chlastá. Ostatní přivádí často do nesnází. Jeho největší zálibou jsou drobné krádeže, občasné pokusy o vaření a pití alkoholu.

bender vystřihovánka
papírový model Bender futuramasexy Lela
Turanga Leela


Je obdařena pouze jedním okem, což jí ale na kráse ve 31. století v žádném případě neubírá, spíše naopak. Sice se domnívala, že je potomkem neznámé mimozemské rasy, ovšem nakonec se musí smířit s tím, že je pouze mutant. Dětství, které prožila v sirotčináriu, ji zocelilo. Je na ni spoleh, ovládá bojová umění a vytahuje druhé z problémů. Díky svému smyslu pro zodpovědnost zastává na kosmické lodi Planet Express důležitou funkci kapitána.


doktor Farnsworth
Prof. Hubert J. Farnsworth


Ač je mu okolo 160 let, je vlastně Fryův velmi vzdálený prasynovec. Zabývá se vynalézáním nejroztodivnějších věcí. Aby mohl tuto svou zálibu financovat, založil a řídí zásilkovou společnost Planet Express.

zoidberg futurama
Dr. John Zoidberg – Zoidberg


Lékař, který se opírá o své dosti pochybné znalosti medicíny. Přes na první pohled nevšední vzezření, které jasně odkazuje na jeho mimozemský původ, je ostatními téměř neustále přehlížen a někdy i utiskován.
vystřihovánka
stáhněte si vystřihovánku
papírový model DR. Zoidberg

Amy wongová
Amy Wong – Amy


Studentka, která je ve firmě Planet Express na opravdu velmi dlouhodobé stáži. Ví se o ní, že její nadmíru bohatí čínští rodiče, kterým patří celá západní polokoule Marsu, ji na univerzitu dostali díky svému vlivu.

herméz
Hermes Conrad


Manažer společnosti Planet Express, který pochází z Jamajky. Miluje dodržování předpisů, byrokratických postupů, vyplňování formulářů a jakékoli papírování. Byl vrcholovým sportovcem v disciplíně podlézání.

hlava v láhvy
Jak je to s číslováním Futuramy?!

Často se nekteří z vás podivujou, jaktože vysíláme osmou sérii Futuramy, když podle amerického číslování ještě nebyla ani natočena. S tím číslováním je to ale složitější... Futuramu vysílala v letech 1999 až 2003 americká stanice Fox a po pěti sériích ji přestala financovat. Především kvůli nevoli studia, do kterého se seriál často strefoval. Fanouškům se podařilo vydupat si pokračování – čtyři celovečerní filmy: Benderovo parádní terno (Futurama: Bender's Big Score), Milion a jedno chapadlo (Futurama: The Beast with a Billion Backs), Benderova hra (Futurama: Bender's Game), Fialový trpaslík (Futurama: Into the Wild Green Yonder).

Filmy při vydání na DVD zaznamenaly tak velký úspěch, že vyvolaly obnovení seriálu. Tentokrát si jej vzala pod křídla televize Comedy Central v nejdražší akvizici své existence a slíbila tvůrcům absolutní svobodu.

Pro televizi distributor filmy rozdělil na 16 půlhodinových epizod, které byly i na Prima COOL byly odvysílány jako 6. série.

Jako 7. série běžela na COOLu první část americké 6. řady (13 epizod) a jako 8. série od 12. ledna 2012 na COOLu běží druhá část americké 6. řady (13 epizod).

Narozdíl od USA uvidíte na COOLu epizody 7. a 8. série hned hned za sebou, kdežto v USA museli diváci mezi první a druhou polovinou 6. řady rok čekat

V březnu 2011 roku studio oznámilo, že vyprodukuje dalších nejméně 26 epizod (americká 7. série), které v Americe poběží v létě 2012 (13 epizod) a v létě 2013 (13 epizod).

Zajímavosti:

"J" je u Matta Groeninga oblíbená iniciála prostředního jména. Vzdává tím hold Jayovi Wardovi, autorovi kreslené postavičky Bullwinkle J. Moose (viz Philip J. Fry, Hubert J. Farnsworth, Cubert J. Farnsworth, Homer J. Simpson, Abraham J. Simpson a Bart J. Simpson).

Futurama měla po pěti sériích odvysílaných na stanici Fox definitivně skončit, především kvůli nevoli studia, do kterého se seriál často strefoval. Fanoušci si ovšem vydupali pokračování – čtyři celovečerní filmy, které při vydání na DVD zaznamenaly tak velký úspěch, že vyvolaly obnovení celého seriálu. Tentokrát si jej vzala pod svá křídla televize Comedy Central, která slíbila tvůrcům absolutní svobodu.

FOX a Matt Groening si zaregistrovali fiktivní značky Slurm a 30th Century FOX.

Matt Groening přiznává, že jméno Bender vzniklo podle Johna Bendera, postavy z filmu The Breakfast Club (1985). Tento název se objevil také v epizodě Luck of the Fryrish, kde si Fry v 20. století ukryl svůj sedmilístek pro štěstí.

zdroj: Prima COOL